Miss Liberecký kraj 2018 je Nina Boichenko!

Nina BoichenkoLiberec 29. 4. | Studentka textilního marketingu v Liberci, Nina Boichenko, ovládla včerejší finálové klání o titul nejkrásnější dívky Libereckého kraje. Jedenadvacetiletá Nina si dokázala naklonit nejen porotu, ale i publikum, které mohutně aplaudovalo například poté, co ve volné disciplíně zazpívala píseň Diamonds od Rihanny. Titul první vicemiss získala Aneta Pavlatová, druhou vicemiss se stala Lucie Korubová. Soutěž Miss Liberecký kraj se díky produkční společnosti P. J. Art v Liberci uskutečnila již počtvrté.

Cesta za vítězstvím Andrey Kolářové v Miss Liberec Open 2012

V Libereckém kraji žije mnoho krásných a charismatických dívek, pouze jedna z nich se však mohla stát vítězkou Miss Liberec Open 2012. Stala se jí Andrea Kolářová z Liberce.

půvabná blondýnka, která oslnila nejen porotu této regionální soutěže. Cesta za úspěchem a vítězstvím někdy bývá trnitá, někdy však jen stačí chtít a nebát se. O svém odhodlání vykročit do neznámého světa modelingu se s námi  podělila Andrea Kolářová, vítězka Miss Liberec Open 2012.

Miss Liberec Open Andrea Kolářová

„O soutěži  Miss Liberec Open 2012 jsem  se dozvěděla, jak jinak, než na sociální síti. S kamarádkou jsme začaly žertovat, že si půjdeme vyhrát auto a nejdříve to nebraly nijak vážně. Postupně jsme o tom uvažovaly už vážněji, ale pořád jsem měla velké pochybnosti, jelikož jsem se nikdy předtím modelingu nevěnovala, na žádné soutěži krásy jsem také do té doby nebyla, a dokonce jsem snad ani nikdy nestála před objektivem profesionálního fotografa.  Ambicióznost, touha něco dokázat a trocha ,,šoumenství‘‘ mi ale nikdy nechyběla, a proto jsme si s mou kamarádkou dodaly navzájem odvahy a řekly si, že za zkoušku nic nedáme, a vyrazily na casting.

Když jsme dorazily do Grandhotelu Zlatý lev, bylo už zde plno děvčat, samozřejmě všechny na sebe navzájem zkoumavě hleděly, v duchu si tipovaly, která by mohla postoupit a která ne, prostě nic příjemného. Člověk se ale musel soustředit jen na sebe a nevšímat si toho. Když jsem měla předstoupit před porotu, cítila jsem, jak jsem opravdu, ale opravdu hodně nervózní, což je dost nezvyklé (nikdy mi nedělalo problém mluvit před více lidmi). Nakonec ale byli všichni moc milí, řekla jsem pár vět o sobě, zeptali se mě na několik otázek a i přesto, že se mi třásl hlas, jsem to zvládla. Pak následovala ještě promenáda v plavkách a měly jsme to všechny za sebou. Oznámili nám, že vybraným finalistkám se za dva dny ozvou.

Když mi  pak v neděli zazvonil telefon a na něm se objevilo neznámé číslo, srdce mi málem vyskočilo z hrudi, byla jsem vybrána! Začala jsem pomalu v hlavě přemítat, jak to všechno zvládnu. Měla jsem těsně před maturitou a ani rodiče z toho kvůli škole nebyli dvakrát nadšení. Všichni jsme věděli, že nás čekají dny plné příprav a hodně práce, ne jen samotné finále. Řekla jsem si ale, že to zvládnu, když už jsem dostala takovou příležitost, tak to přeci nevzdám.

Všechny finalistky jsme se poprvé setkaly na focení oficiálních fotografií. To byl pro mě, jako člověka, který do této branže zatím neměl možnost nahlédnout, opravdu velký zážitek. Když nás všechny profesionálně načesali a nalíčili, byly jsme dle mého názoru jedna hezčí než druhá a mé vlastní pořadí favoritek se rychle zamíchalo. Také jsme se začaly postupně sbližovat. Vím, že to vždy zní jako velké klišé, když děvčata z miss říkají, jaké jsou velké kamarádky, ale je to opravdu tak, i zde si člověk může najít přátele, třeba i na celý život. Dále pak následovalo tří denní soustředění s velmi bohatým programem. Byly jsme společně v divadle, na večeři v luxusní restauraci, zacvičit si na lekci K2-hiking, ale hlavním bodem byla  příprava na samotné finále, což byl především nácvik chůze a volných disciplín. S tou jsem neměla problém, jelikož jsem se několik let závodně věnovala sportovnímu aerobiku, ale trénování chůze na vysokých podpatcích mi dalo jako začátečnici na mole opravdu hodně a dodnes z toho těžím.

Před samotným finále již začala stoupat nervozita nás všech a také tempo příprav. Absolvovali jsme několik nácviků choreografií, zkoušek kostýmů, generálek, den před finále jsme dokonce trénovali až do noci a druhý den ráno následovala další generálka. Bylo to opravdu náročné, ale výsledek stál za to. Samotné finále jsem si moc užila, samozřejmě, že jsem byla i nervózní, ale řekla jsem si, že to zažiji třeba jen jednou v životě, proto ze sebe vydám vše a opravdu si to užiji. Když pak na konci skvělé show přišel okamžik vyhlášení absolutní vítězky, kde zaznělo právě mé jméno, byl to opravdu nepopsatelný pocit. Nečekala jsem to, o to větší jsem měla radost.

Tato soutěž mi dala nahlédnout do světa krásy, modelingu, a nejen to, je to skvělá příležitost k seberealizaci a také příprava do života. Po vítězství mi začalo více lidí říkat, že bych měla zkusit i Českou Miss, do které jsem se přihlásila a následně postoupila do finále, mezi 10 nejkrásnějších dívek z celé ČR. Vím určitě, že rok předtím, by mě nikdy ani ve snu nenapadlo, že bych tam někdy mohla být. A troufám se tvrdit, že to byla právě Miss Liberec Open, která mě na tuhle celonárodní soutěž připravila a z velké části mohla za tento můj osobní úspěch.

Zasílání novinek

Zaregistrujte se u nás a můžete dostávat informace o novém obsahu našeho webu.

Nepropásněte

Logo
duben 2018

finále Miss Liberecký kraj 2018
28. dubna 2018
Divadlo F.X. Šaldy

Partneři Miss Liberecký kraj

Hospic Svaté Zdislavy

Po dva roky podporovala naše soutěž charitativní organizaci UNICEF, na který se nám podařilo získat téměř 60.000 Kč.
Pro letošní rok jsme se rozhodli podpořit neziskovou organizaci přímo v libereckém kraji a navázali jsme spolupráci s nově otevřeným Hospicem Svaté Zdislavy v Liberci.

I like it !

Facebook Miss Liberec

Instagram

Instagram

Statutární partneři a města

Liberecký kraj Liberec Jablonec nad Nisou  Turnov   Město Frýdlant 
Česká Lípa  Město Chrastava   Město Nový Bor Hrádek nad Nisou